Matkade kirjeldused

EKSTREEMMATK

Ekstreemmakt viib meid kohtadesse, kuhu inimjalg naljalt ei satu.
Reeglina nendesse kohtadesse minna ei osatagi.

Ekstreemmatkale on oodatud inimesed, kellele meeldib end proovile panna, sest puutumatu ning ürgne maastik on katsumus ka kõige kogenenumale matkajale või sportlasele. Ekstreemmatk eeldab head füüsilist vormi, vastupidavust ning sitkust!

Ekstreemmatka orienteeruv pikkus on 20km (u. 8h), mille jooksul läbime rabamassiive, ürgmetsi ja soid ning seda ilma igasuguse kõrvalise abita, sest seal, kuhu see matk meid viib, ei ole abi naljalt loota.

Matkagrupi oodatav suurus on kuni 12 inimest ning maksumus, koos käibemaksuga, 700€.
Hinnas sisaldub transport matkale ja tagasi, matkajuhi (Marek Laimets) teenus, ainulaadse väetee joomine (tee keedame looduses leiduvast), maiustused, hea seltskond ning mälestused, mis jäävad matkajaga aastateks.

Koht:

 • Sakussaare

Info ja registreerimine: info@loodusmatk.eu või +372 50 63323

Matka eest saab tasuda sularahas, arve alusel või (eelneval kokkuleppel) ka pangakaardiga.

LOODUSMATK

Kahtlemata on matkalistele loodud metsarajad ning läbi raba looklevad laudteed vaatamisväärsus omaette, kuid miski ei sarnane täiesti puutumatu loodusega. Loodusega, kuhu ükski inimjalg ei ole astunud pikka aega.

Loodusmatk on inimesele, kes ei pelga kohata põtra või hirve ega kohku, kui mobiiltelefonil keset matka levi tundideks kaob. See matk on inimesele, keda köidab metsavaikus, millesarnase enamik meist ammu unustanud on.

Loodusmatka orienteeruv pikkus on kuni 8 km (u. 3h), mil matkame läbi looduse, millist näeme reeglina vaid fotodelt ning naudime Eestimaa metsi, rabasid ja laasi sellisena, nagu ta on aastasadu olnud: puutumatu, eraldatud, ainulaadne.

Matkagrupi oodatav suurus on kuni 12 inimest ning maksumus, koos käibemaksuga, 500€. Hinnas sisaldub transport matkale ja tagasi, matkajuhi (Marek Laimets) teenus, ainulaadse väetee joomine (tee keedame looduses leiduvast), maiustused, hea seltskond ning elamus, mida suudab pakkuda vaid Eestimaa ürgne loodus.

Koht:

 • Tõugussaare¤
 • Rahama
 • Ilvesemäe¤
 • Kanamatsi
 • Karukõrve

¤–  romantikat täis matkad teineteise leidmiseks

Info ja registreerimine: info@loodusmatk.eu või +372 50 63323

Matka eest saab tasuda sularahas, arve alusel või (eelneval kokkuleppel) ka pangakaardiga.

ÜRGMATKAD

Ürgmatkad viivad läbi puutumatu looduse ja rabamassiivide paikadesse, kus inimjalg ei astu. Käiakse rabasaartel, laugaste vahel ja ollakse osa loodusest kõige ehedamal kujul, nautides seda sellisena, nagu ta on olnud aastasadu. Matkade pikkused 10-12 km ( u. 5-6h) eeldavad füüsilist vastupidavust  ja oma võimete proovilepanekut tavapärasest erinevas olukorras.

Gruppide suurus kuni 12 inimest, maksumus 600.-EUR koos käibemaksuga.

Hinnas sisaldub transport matkale ja tagasi, matkajuhi (Marek Laimets) teenus, ainulaadne väetee joomine (tee keedame looduses leiduvast), maiustused, meeldiv seltskond ja elamus Eestimaa ürgsest loodusest.

Koht:

 • Iiripillisaar   
 • Mahtra         
 • Kohala¤        

Info ja registreerimine: info@loodusmatk.eu või +372 5063323

Matka eest saab tasuda sularahas, arve alusel ülekandega või (eelneval kokkuleppel)  pangakaardiga.  

¤– motivatsioonimatk neile, kes soovivad hakkama saada erinevatel loodusmaastikel ja ennast tõeliselt proovile panna erinevates oludes.

PÄRANDKULTUURIMATK

Matk viib meid mahajäetud sumbkülasse, kus muinasaja jälgedes käies ootavad linnamäed, ohvrikivid, kiviaiad, allikad, muistsed talukohad ja müstiline ümbrus.

Retke pikkus 6 km (u.4h) sobib füüsiliselt tervetele inimestele. Grupi suurus10-30 inimest. Maksumus sõltub grupi suurusest 20-50.-EUR/inimene.

Hinnas sisaldub transport matkale ja tagasi, matkajuhi (Marek Laimets) teenus, ainulaadne väetee joomine (tee keedame looduses leiduvast), maiustused, meeldiv seltskond, elamus esivanemate pärandkultuurist.

Koht:

 • Kurese
 • Valkse 

Info ja registreerimine: info@loodusmatk.eu või +372 50 63323

Matka eest saab tasuda sularahas, arve alusel ülekandega või (eelneval kokkuleppel) pangakaardiga.

ÖÖMATKAD

Erakordse ja unustamatu elamuse saab öömatkal, kus looduse ärkamine ja hommikune päikesetõus jäävad mällu kogu eluks. Olla öösel rabasaartel, laugaste vahel või metsarüpes kesk loodushääli kui ka täielikku vaikust, on alati kordumatu ja väga isiklik.

Matkade pikkused 8-12 km (u. 5-6h) füüsiliselt vastupidavatele inimestele.

Väljasõit kell 1.00-2.00 öösel ja matka lõpp raba servas kell 8.00-9.00.

Gruppide suurus kuni 12 inimest, maksumus 600.-EUR koos käibemaksuga.

Hinnas sisaldub transport matkale ja tagasi, matkajuhi (Marek Laimets) teenus, ainulaadne väetee joomine (tee keedame looduses leiduvast) maiustused, meeldiv seltskond ja elamus ärkavast loodusest koos meeldejääva päikesetõusuga.

Koht:

 • Iiripillisaar
 • Tõugussaare 
 • Käometsa 

Info ja registreerimine: info@loodusmatk.eu või +372 50 633232

Matka eest saab tasuda sularahas, arve alusel ülekandega, või (eelneval kokkuleppel) ka pangakaardiga.